Obyczajowy 2005

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 15 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Obyczajowy z 2005 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Chirurdzy

8,0
Razem z Meredith Grey poznaj anatomię pracy w szpitalu. Zobacz, jak pięcioro zdolnych stażystów nabiera doświadczenia, walczy o uznanie przełożonych oraz radzi sobie z pogmatwanym życiem osobistym. Wejdź w fascynujący świat medycyny, gdzie młodzi lekarze toczą między sobą nieustanny bój o miejsce przy stole operacyjnym, a jednocześnie potrafią nawiązać wyjątkowe relacje.
Oda do radości to wielowątkowa opowieść o trójce młodych bohaterów, próbujących ułożyć sobie życie we współczesnej Polsce. Losy całej trójki splatają się w kluczowym dla ich życia momencie. Aga po pobycie w Anglii wraca do domu, na Śląsk. Jej ojciec jest zagrożony zwolnieniem z kopalni, dziewczyna postanawia więc otworzyć własny zakład fryzjerski, żeby pomóc rodzinie. W Warszawie Michał wygrywa radiowy konkurs hip-hopowy, jednak w życiu rodzinnym i uczuciowym nie ma zbyt wiele szczęścia. Wiktor wrócił ze studiów do niewielkiej nadmorskiej miejscowości. Tu jednak nie może dogadać się z rodzicami, a jedyną posadą, jaką udaje mu się znaleźć, jest praca w wędzarni ryb.
Serial opowiada grupie młodych ludzi z małego miasteczka, którzy wkraczają w dorosłe życie. Przeżywają swoje pierwsze sukcesy i porażki, poważne związki i rozstania, zaczynają realizować swe ambicje i marzenia.


Kelnerzy

6,5
Film opowiada o perypetiach życiowych pracowników restauracji Shenanigan. Monty (Ryan Reynolds) i Dean (Justin Long) to zaprzyjaźnieni kelnerzy; poznajemy ich kiedy Monty zaznajamia "nowego" - Mitcha (John Francis Daley) z tajnikami pracy, a Dean zastanawia się nad swoją przyszłością. Komedia pokazująca przy okazji realia pracy w restauracji od kuchni.
Casey Carlyle (Michelle Trachtenberg) marzy, by zostać pełną wdzięku mistrzynią w jeździe figurowej na lodzie. Jest natomiast niezgrabnym molem książkowym, której matka (Joan Cusack) ma wielkie aspiracje i chce posłać ją na jeden z czołowych uniwersytetów. Gdy jednak Casey przemyślnie podąża za głosem swego serca, okazuje się, że przemiana jest możliwa ... i to taka, o jakiej nie marzyła nawet w najśmielszych snach.
Ed Harris gra światowej sławy laureata Nagrody Pulitzera, który od ponad 20 lat nie opublikował ani jednego słowa. Po latach odwiedza go córka, która chce wydobyć i sprzedać listy miłosne ojca. Jednak kiedy poznaje jego współlokatorów i niezwykłe relacje jakie, ich łączą, zaczyna postrzegać go w zupełnie nowym świetle. „Winter Passing” w zabawny i wzruszający sposób udowadnia, że nigdy nie jest za późno, aby wrócić do domu.
Przez ostatnie 15 lat, Dee Dee Rutherford (Lisa Ann Walter), dziewczyna o nieprzeciętnie żywiołowej osobowości i jej ojciec (Kurtwood Smith), biznesmen cieszący się własną firmą, żyli ze sobą nie umiejąc się zupełnie dogadać. Córka nigdy nie mogła odkryć tego, czy jej tata tak naprawdę od niej chce. Teraz, w przeddzień jego odejścia na emeryturę, mężczyzna postanawia dopiąć wszystko w swoim życiu na ostatni guzik i pragnie zrobić ze swojej niesfornej córki, prawdziwą kobietę. Ojciec szybko zdaje sobie sprawę z tego, że jego pociecha jest zdolna do tak wielu rzeczy, których nigdy by się po niej nie spodziewał. Dee Dee z kolei musi skonfrontować się ze swoimi rzeczywistymi potrzebami bycia właśnie tą dziewczyną, jaką jest. Na końcu wreszcie oboje odkrywają, czego ojciec tak naprawdę chce od swojej córeczki.

Z odzysku

6,4
19-letni Wojtek wywodzi się z biednej śląskiej rodziny. Zakochany w o wiele starszej Ukraince z dzieckiem, chce zapewnić im legalny pobyt w Polsce i usiłuje pracą w fabryce zarobić na życie. Wszelkie próby uczciwej pracy kończą się niepowodzeniem. Jednocześnie chłopak kuszony jest możliwością łatwego zarobku w wątpliwym moralnie procederze odzyskiwania długów.
Jadwiga Stańczykowa, jego niewidoma przyjaciółka od wielu lat, także poetka, była silnie uzależniona od swojego apodyktycznego ojca. Dzięki Mironowi zdała sobie sprawę ze swoich poetyckich aspiracji, a także mogła rozwijać swój talent. Ich związek – nieśmiały, efemeryczny, nieatrakcyjny, ale jednocześnie umacniający się oraz krystalizujący ich oddzielne osobowości – dowodzi komplikacji ich życia i intrygującego obrazu tego co przebrzmiało.
Mariola mieszka z babcią w małym miasteczku. Właśnie się zakochała w dawnym koledze ze szkoły, który po latach, odmieniony nie do poznania, przyjechał z zagranicy. Miłość jest gwałtowna, namiętna. Artur zaprasza ją do Niemiec, chce, by poznała jego rodziców. Mariola wyjeżdża w tajemnicy przed babcią. Romantyczna podróż zmienia się jednak w koszmar. Artur okazuje się handlarzem żywym towarem. Przekazuje Mariolę właścicielowi sieci berlińskich domów publicznych. Dziewczyna zostaje pozbawiona paszportu, jest szantażowana, gwałcona, bita i poniżana. Padają tytułowe słowa: od tej pory masz na imię Justyna. Bandyci muszą złamać jej charakter, by stała się potulną prostytutką. Zostaje jej przydzielony treser, Nico, który jest odpowiedzialny za jej przemianę. Przychodzi codziennie na kilka godzin. Resztę dnia oszalała ze strachu dziewczyna spędza zamknięta w obskurnym mieszkaniu w opuszczonej kamienicy. Cały czas obmyśla plan zemsty i ucieczki...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…